Apie mus, elektrinis grindų šildymas, elektriniai konvekciniai šildytuvai (radiatoriai), lietvamzdžių, latakų, vamzdžių apsaugą nuo užšalimo, Elektromobilių įkrovimo sistemos



 

Sveiki mielieji klientai,

Prieš  Jus - nauja elektroninė, konsultacinė parduotuvė.

Tai, iš dalies, viena iš daugelio šiuo metu veikiančių svetainių, bet, tuo pačiu tikimės, ir skirtinga nuo jų. Mūsų tikslas - ne parduoti Jums kuo daugiau ir kuo pigesnių prekių per negyvą elektroninę erdvę. Mūsų tikslas - gyvas bendravimas, Jūsų problemų ir poreikių supratimas ir optimalaus ir kokybiško sprendimo pasiūlymas.

Pagrindinis mūsų dėmesys - pasiūlyti Jums profesionalų, pagrįstą teoriniais paskaičiavimais ir ilgamete praktika, kokybišką elektrinio šildymo, apsaugos nuo užšalimo bei apledėjimo sprendimą. Mūsų pagrindinis partneris - ilgametę patirtį turinti tarptautinė Suomijos įmonė ENSTO.

Elektrinis grindų šildymas šildymo kabeliais

Grindų šildymas tinka visose patalpose, po įvairia grindų danga. Priklausomai nuo grindų konstrukcijos, naudojamas tiesiomis arba dalinai akumuliuojamas grindų šildymas. Atskirais atvejais konkrečios grindų dangos tinkamumas grindų šildymui turėtų būti patikslintas grindų dangos gamintojo. Didžiausias efektas pasiekiamas derinant grindų, konvencinių šildytuvų bei lubinio šildymo technologijas.

Grindų šildymo kabelis neturėtų būti klojamas po stacionariais baldais, pertvaromis, voniomis, dušo kabinomis, klozetais - visko, kas trukdo šilumai efektyviai sklisti į patalpą. Taip pat rekomenduojama atskirose patalpose instaliuoti atskiras šildymo ir valdymo grandines.

Grindų šildymo kabeliai ir kilimėliai jungiami per 30 mA ar mažesnę srovės nuotėkio relę, kaip papildomą priemonę apsaugai nuo elektros smūgio ar gaisro.    

Dauguma grindų dangų gali būti naudojamos grindų šildymui. Didelio terminio laidumo grindys, kaip kad keramikinės plytelės jaučiamos gan vėsios, jei šildymas nepakankamas. Optimali grindų temperatūra priklauso nuo konkrečių dangos charakteristikų, bei individualių žmogaus pojūčių. Iš patirties, maksimaliam komfortui pasiekti rekomenduojama grindų temperatūra turėtų būti:

Medinės, kamštinės, laminuotos grindys  +23°C...+27°C;

Keramikinių plytelių, betoninės  +26°C...+28°C;

Kiliminės dangos ar linoleumas ne pati geriausia grindų šildymo danga. Bet kokios grindų dangos ant šildomo paviršiaus turi būti klojamos labai atsargiai, vadovaujantis grindų dangos gamintojo rekomendacijomis, ne anksčiau kaip kad iki pilno šildomo ploto betono išdžiūvimo.

SVARBU: Kiliminės dangos, linoleumas, buko parketas netinka kaip šildomų grindų dangos. Kiekvienu atveju pasitikrinkite grindų dangos tinkamumą grindiniam šildymui pas gamintojo atstovą.

Betoninės grindys gali būti betonuojamos vienu arba dviem betonavimais. Vienu betonavimu dirbant, betono sluoksnis gali būti iki 100 mm storio, ir tai yra patogiau dirbant. Bet kokiu atveju betonavimo ir elektrinio instaliavimo darbai turi būti suderinti ir atliekami kvalifikuotų specialistų.     

SVARBU: montuojant ir projektuojant vadovautis "Elektros saugos taisyklių" (EST), "Vartotojų elektros įrenginių techninio eksploatavimo taisyklių " (EET) ir "Elektros įrenginių įrengimo taisyklių" (EĮĮT) reikalavimais. Elektros instaliavimo darbus gali atlikti tik kvalifikuotas elektrikas.

1. Pažymimos stacionarių patalpos įrengimų vietos

Grindų šildymo kabelis neturėtų būti klojamas po stacionariais baldais, pertvaromis, voniomis, dušo kabinomis, klozetais - visko, kas trukdo šilumai efektyviai sklisti į patalpą.

2. Hidroizoliacinė plėvelė 

Hidroizoliacinė plėvelė skirta sulaikyti galimą drėgmės skverbimąsi į izoliacinį sluoksnį. Tai gali būti šalčio tiltų izoliacijoje susidarymo priežastis.

3. Armavimo tinklas

5 - 10 cm storio betoniniam sluoksniui geriausiai tinka metalinis cinkuotas 4-5mm vielos armavimo tinklas, skirtas perdengimo konstrukcijai sustiprinti, tuo pat ir šildymo kabeliui pritvirtinti.

PASTABA: Atstumui tarp izoliacijos ir armavimo tinklo su kabeliu išlaikyti gerai tinka plastikiniai intarpai. Tai pigiausias kabelio montavimo būdas. Prie armavimo tinklo kabelis gali būti tvirtinamas plastikiniais dirželiais arba kitu būdu.

4. Šildymo kabelio klojimas

Kabelis išdėstomas ant armavimo tinklo ir lengvai pritvirtinamas, kad prireikus galima būtų nesudėtingai pakeisti kabelio fiksavimo vietą. Nusprendus, kad šildymo kabelis taisyklingai paklotas, jis galutinai pritvirtinamas. Taip pat tvirtinamos jungiamojo laido ir galinė movos.

Dėmesio: Šildymo kabelis negali būti per arti termoizoliacijos paviršiaus. Taip pat kabelis neturi būti per stipriai priveržtas prie armavimo tinklo. Sujungimo ir galinė movos turi būti toje pačioje aplinkoje kaip ir šildymo kabelis, jų negalima lankstyti, jos turi būti pritvirtintos prie pagrindo.

5. Temperatūros daviklio instaliavimas apsauginiame vamzdelyje

Grindų temperatūros reguliatoriaus daviklis montuojamas sandariame apsauginiame vamzdelyje. Vamzdelio storis turi būti pakankamas, o vidinės sienelės lygios, kad prireikus būtų galima lengvai pakeisti daviklį. Vamzdelis montuojamas vienodu atstumu tarp šildymo kabelio vingių ir tvirtinamas prie armavimo tinklo. Jis negali kirsti šildymo kabelio. Vamzdelio galas užsandarindamas, paliekant labai mažą plyšelį, kad galimas kondensatas vamzdelyje susigertų i betoną, bet tuo pat betonas nepakliūtų į vamzdelį.

6. Šildymo kabelio kontrolė

Šildymo kabelio izoliacijos, kaip ir laidininkų varžą reikia tikrinti prieš užliejimą ir po jo. Laidininkų varžos nukrypimai nuo nominalios pažymėtos instrukcijoje negali skirtis daugiau kaip 0.95...1,10 karto. Izoliacijos varža turi būti didesnė nei 0.5 MW. Matavimo rezultatai surašomi specialioje lentelėje. Pažeidus šildymo kabelį, remontuojama specialios movos pagalba.

7. Betoninių grindų liejimas

Svarbiausias reikalavimas - kad armavimo tinklas su šildymo kabeliu būtų liejamo betono sluoksnio viduryje. Tam padeda minėti plastikiniai intarpai, ar kiti būdai.

Jeigu skiedinys pilamas karučio pagalba ar reikia judėti po paruoštą užpilti paviršių, lentelių pagalba pasiruošiami takai, kad nepažeisti šildymo kabelio ir pasiruoštų atstumų.

SVARBU:

·       Šildymo kabelio vijos negali liestis viena su kita.

·       Šildymo kabelis negali būti klojamas po stacionariais įrengimais ar židiniais.

·      Šildymo kabelis negali kirsti technologinių grindų konstrukcijų siūlių.

·      Šildymo kabelis negali liestis prie termoizoliacijos ar ją kirsti. Visas kabelis turi būti tos pačios temperatūros aplinkoje.

·      Sujungimo ir galinė movos turi būti toje pačioje aplinkoje kaip ir šildymo kabelis, nes jos irgi šyla.

·      TASSU šildymo kabelis negali būti karpomas ar kitaip trumpinamas, o taip pat ilginamas. Visą laiką reikia pasirinkti reikiamo ilgio kabelį.

 

PASTABA: Arčiau išorinių pastato sienų (iki 1 m) atstumas tarp šildymo kabelio vijų turėtų būti mažesnis nei patalpos viduryje (bet neviršyti minimalaus rekomenduojamo atstumo). Tai kompensuoja didesnius šilumos praradimus prie sienų.

 

         Šildomų betoninių grindų eksploatavimo pradžia

Grindų šildymas pradedamas naudoti apytikriai po 4 savaičių po betonavimo, kai betonas pakankamai sukietėjęs.

 

SVARBU: Per pirmas 4 savaites po betonavimo šildymo kabelis negali būti jungiamas, kad nepagreitintų grindų išdžiūvimo proceso. Jeigu šildymas įjungiamas per anksti, betonas aplink kabelį džiūsta greičiau, susidaro tuštumos, šildymo kabelis gali sugesti.

 

Grindų šildymas turi būti išjungtas vėliausiai 2 dienas prieš klojant grindų dangai. Tai rekomenduojama, kad paviršiaus drėgmė ir temperatūra būtų tokia kaip ir aplinkos, bei grindų dangos. Visos naudotos grindų dangos klojimo medžiagos (klijai, lakas ir t.t.) turi pilnai išdžiūti prieš įjungiant grindų šildymą. Klojant grindų dangą, vadovautis dangos gamintojo rekomendacijomis ir instrukcijomis. 

 

Elektrinis grindų šildymas šildymo kilimėliais

 

                            FinnMat grindų šildymo kabelio kilimėlio instaliavimas

ThinMat šildymo kabelio kilimėlis grindims šildyti pirmiausia yra skirtas montuoti išlyginamajame cementiniame skiedinyje arba į plytelių klijų sluoksnį tiesiog po keramikinėmis plytelėmis, parketu ar laminatu. Dviejų laidininkų grindų šildymo behalogenio kabelio kilimėlis, pagamintas iš nekenksmingų medžiagų, žemiausia montavimo temperatūra +5°C, nominali įtampa 230V, galingumas 130W/m2 siekiant jaukumo arba drėgnesnėse ir vėsesnėse patalpose, visur kur reikia šilumos, kilimėlio plotis 0,46cm, šildomas plotas apie 50 cm, dviejų laidininkų jungiamojo laido ilgis 3m. Kilimėlio storis - 3,4mm.

Pasiplanuojama ir nusibraižoma būsima šildymo kilimėlio klojimo schema. Parenkamas reikiamo išmatavimo ir galingumo kilimėlis, pasižymima jungiamojo laido ir galinės movos bei temperatūros daviklio vieta.   

Padaromas griovelis temperatūros daviklio vamzdeliui, kad jo paviršius būtu tame pačiame lygyje kaip ir šildymo kilimėlio klojimo paviršius, kad kuo mažiau išsikeltų grindys. Vamzdelio išlenkimas negali būti per staigus, kad prireikus juo lengvai būtų galima pakeisti daviklį. Vienas vamzdelio galas grindyse užsandarindamas (pvz. izoliacine juosta), antrasis privedamas prie temperatūros reguliatoriaus montažinės dėžutės. Vamzdelis montuojamas vienodu atstumu tarp kilimėlio šildymo kabelio vingių. Jis negali kirsti šildymo kabelio.    

Jeigu senasis grindų paviršius lygus ir švarus, galima klijuoti šildymo kilimėlio tinklelį tiesiai prie jo. Jei ne - paviršius išvalomas ir išlyginamas, kad lipnusis kilimėlio tinklelis patikimai priliptų prie paviršiaus. 

Jungiamasis kabelis instaliaciniu (Ø 16) vamzdeliu privedamas prie montažinės dėžutės. Jis negali kirsti ar liesti kilimėlio šildymo kabelio.

Šildymo kilimėlį ThinMat galima padalinti atsargiai kerpant lipniąją jo dalį, kad būtų išvengta bet kokių kabelio pažeidimų. Drenažą, kriauklę ir kitus elementus, esančius ant grindų, reikia apeiti.

Šildymo kabelio izoliacijos, kaip ir laidininkų varžą reikia tikrinti prieš užliejimą ir po jo. Matavimo rezultatai surašomi specialioje lentelėje esančioje montavimo instrukcijoje.

Šildymo kilimėlis dengiamas šildomų grindų išlyginamuoju sluoksniu arba plytelių klijais. Jungiamoji kabelio ir galinė movos turi būti tame pačiame sluoksnyje. Sluoksnis gali būti iki 15 mm storio. Be keramikinių plytelių, grindų danga gali būti parketas (iki 16 mm), kamštinė ar plastikinė danga (iki 10 mm), ar kitos dangos, kurių gamintojų rekomendacijose numatytas šildymas.

 

        Elektriniai konvekciniai šildytuvai (radiatoriai)

 

          Elektrinių konvekcinių šildytuvų (radiatorių) planavimas

Planuoti patalpas šildyti elektriniais konvenciniais šildytuvais yra nesudėtinga, bet reikia atkreipti į keletą svarbių aplinkybių. Prie turimos informacijos apie patalpos šilumos nuostolius, reikia žinoti langų kiekį, kadangi šildytuvai paprastai montuojami po langais, kad kompensuoti tuos nuostolius. Taip pat reikia išlaikyti minimalius atstumus tarp šildytuvų ir kitų daiktų, esančių patalpoje. Taip pat pasirinkti termostato rūšį, bei ar bus numatytas temperatūros patalpoje sumažinimo režimas.

Prieš instaliaciją galimas šildytuvų montavimas ant sienos, nustatant jiems tinkamą vietą, bet pilnai šildytuvai turėtų būti pakabinti kuo vėliau, kad išvengti galimų defektų užbaigiamųjų darbų metu.

 

Elektrinių konvencinių šildytuvų (radiatorių) parinkimas kiekvienam kambariui.

Bendras šildytuvų galingumas turėtų būti parinktas pagal paskaičiuotus šilumos nuostolius. Šildytuvai instaliuojami po langais, kad kompensuoti šaltį sklindantį nuo lango. Taigi, šildytuvai kabinami po visais langais, ir turėtų bent jau lango pločio.

BETA (EPH BM) šildytuvai tinkami įvairioms sausoms ir drėgnoms patalpoms, apsaugos klasė IP21.

Montuojant šildytuvus būtina išlaikyti minimalius atstumus aplink prietaisus. Šie atstumai nurodyti montavimo instrukcijoje. BETA šildytuvų komutacinės dėžutės viršutinė briauna neturėtų būti aukščiau 300mm virš grindų, todėl potinkinė montažinė dėžutė turi būti apie 225mm virš grindų.

Temperatūros sumažinimas

Nusprendus kad tai reikalinga, galimas bendras šildytuvų temperatūros sumažinimas iš vieno taško. Tai galima atlikti, pvz. paspaudus specialų jungiklį, kuriuo trečiuoju laidu į visų šildytuvų temperatūros sumažinimo gnybtą paduodama fazė (bet kuri esanti patalpoje). Visi BETA šildytuvai su elektroniniu termostatu turi tik fiksuotą 5°C temperatūros sumažinimo galimybę.  

PASTABA: temperatūros sumažinimo funkcijai naudojami šildytuvai BETA su el. termostatu ir komutacine dėžute.

 

Galios m3 parinkimas

Apytikriai šildymo galia turėtų būti apie 25...40 W/m³.

 

          BETA elektrinių šildytuvų (radiatorių) instaliavimas

SVARBU: montuojant ir projektuojant vadovautis "Elektros saugos taisyklių" (EST), "Vartotojų elektros įrenginių techninio eksploatavimo taisyklių " (EET) ir "Elektros įrenginių įrengimo taisyklių" (EĮĮT) reikalavimais. Elektros instaliavimo darbus gali atlikti tik kvalifikuotas elektrikas.

 

Šildytuvo tvirtinimas

Šildytuvas BETA turi būti tvirtinamas mažiausiai 80mm nuo grindų, po 50mm nuo sienų iš šonų. Priedanga virš šildytuvo nežemiau kaip 120mm. Nuo sienos prietaisai atsikiša    85 mm.

Minimalūs BETA šildytuvų montavimo atstumai.

             Šildytuvo tvirtinimo rėmelį galima naudoti kaip tvirtinimo šabloną. Kai rėmelis padėtas ant grindų, jo kiaurymė hmin  yra 125mm aukštyje. Kai žemutinė rėmelio kiaurymė fiksuojama tame lygyje, šildytuvas kabo tinkamame 80mm aukštyje. Tvirtinimo rėmelio montavimas:

Komutacinė dėžutė turi būti jungiama tiesiog ant montažinės dėžutės, arba ant sienos, jei laidai privedami iš šono.

Komutacinė dėžutė atidaroma atsuktuvo pagalba. Viršutinė dėžutės briauna turi būti neaukščiau 300mm nuo grindų. Montažinės dėžutės centras - 225mm aukštyje. Matmuo X priklauso nuo pasirinkto šildytuvo modelio.                       

Šildytuvo su komutacine dėžute prijungimas

"N" gnybtas skirtas neutraliam, o "L" faziniam laidui. Kai fazė (230 V) jungiama prie       (T-) gnybto, įjungiamas temperatūros sumažinimo režimas.

Kai jungiamas valdomasis šildytuvas (tik BETA modeliai), tarpusavyje komutuojami "Ñ" ženklu pažymėti gnybtai. Tada valdomajam šildytuvui „L" gnybtas nejungiamas prie fazės. Gnybtai "L2" ir "L3" gali būti naudojami kaip pagalbiniai nenaudojamoms fazėms pratęsti.  

ELEKTRINĖS ŠILDYMO SISTEMOS VONIOS KAMBARIAMS ĮRENGIMAS

Įrengiant elektrinę šildymo sistemą vonios kambariuose, saugumo dėlei, svarbu pasirinkti tam pritaikytus elektrinius prietaisus ir tinkamai juos įrengti. Vonios kambariai yra suskirstyti į atskiras sritis, kuriose galima įrengti atskirus elektrinius prietaisus.

Elektrinių šildytuvų (radiatorių) apsaugos klasė nurodoma kartu su IP klasifikacija. Šiame straipsnyje pateikiamos nuorodos, kurių būtina laikytis norint tinkamai įrengti elektrinę Jūsų vonios šildymo sistemą.

 

Elektrinių prietaisų apsaugos klasės (IP)

 

IP (apsaugos klasės) indeksas nurodo prietaiso mechaninės apsaugos ir apsaugos nuo drėgmės klasę. IP indeksas susideda iš dviejų numerių, pirmasis nurodo kokia apsauga nuo kietų objektų, antrasis - nuo skysčių patekimo į prietaiso vidų. Kuo didesnis indeksas - tuo aukštesnė apsaugos klasė. Kartais pirmasis numeris pakeičiamas raide X (pvz., IP X4), tai reiškia, kad objektas nereikalauja mechaninės apsaugos. Pavyzdžiui, IP 24 reiškia, kad elektrinis prietaisas yra apsaugotas nuo 12,5 mm skersmens objektų ir nuo vandens. Apsaugos nuo vandens klasifikacija.

 

Antrasis IP klasės numeris

Apsauga nuo skysčių

0

Jokios apsaugos

1

Apsauga nuo iš viršaus užtiškusių vandens lašų.

2

Apsauga nuo tiesioginės vandens srovės kampu iki 15 laipsnių.

3

Apsauga nuo tiesioginės vandens srovės kampu iki 60 laipsnių.

4

Apsaugota nuo iš visų užtiškusiu skysčių.

5

Apsaugota nuo silpnos skysčių srovės.

6

Apsaugota nuo stiprios skysčių srovės

7

Apsaugotas nuo trumpalaikio įmerkimo į vandenį.

8

Apsaugotas nuo įmerkimo į vandenį.

 

Vonios kambarių įrengimo sritis

 

Vonios kambariai suskirstomi į keturias sritis (0, 1, 2, 3), kuriose galima įrengti skirtingus elektrinius prietaisus.

Sritis 0 - tai vonios ar dušo vidinė dalis, kuri užpilama vandeniu. Minimali apsauga nuo vandens šioje srityje turi būti IP X7, elektros prietaisai turi būti apsaugoti nuo trumpalaikio įmerkimo į vandenį. Šioje srityje negalima įrengti elektrinių kaitinimo prietaisų. 

1-oji sritis yra virš 0 srities, iki 2,25 m nuo grindų. Šioje srityje minimali apsauga nuo vandens turi būti IP X4. Šioje srityje negalima įrengti elektrinių šildymo prietaisų. 

2-oji sritis yra už 0 ir 1 srities, apie 0-0,6 m nuo vonios ar dušo. Jei Jūsų dušas neturi pagrindo, 2 zona yra 0,6-1,20 m nuo dušo. Šioje srityje minimali apsauga nuo vandens turi būti IP X4. 2-oje srityje galima įrengti fiksuotus šildymo prietaisus. 

3-oji sritis yra už 2-osios srities , apie 0,6-2,4 m nuo vonios ar dušo. Minimali apsauga nuo vandens šioje srityje turi būti IP X1. Šioje srityje galima įrengti fiksuotus šildymo prietaisus, prijungtus montažinėje dėžutėje arba su elektros kištuku. Taip pat, galite įrengti termostatus ir elektros lizdus. Elektros lizdai, kuriuos norite įrengti 3-oje srityje turi būti apsaugoti, ne didesnės nei 30 mA nominalo, srovės nuotėkio rele - saugikliu (RCCB). 

Už 3-osios srities, t.y. toliau nei 3 metrai nuo vonios ar dušo, nėra jokių IP apsaugos reikalavimų, tačiau elektros lizdai turi būti apsaugoti srovės nuotėkio rele - saugikliu (RCCB).

 

Elektriniai konvekciniai šildytuvai (radiatoriai) vonios kambariams ir ne tik

 

Ensto konvekciniai šildytuvai pasižymi daugeliu išskirtinių savybių. 

Naudojant vidutiniu galingumu, šildytuvų paviršiaus temperatūra yra žemesnė nei 60ºC (matuojant ties šildytuvo centru). Tai tikrai puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais, ar laikantiems naminius gyvūnus.

 

Miegokite saugiai.

BETA šildytuvai yra dvigubos izoliacijos, ir yra aprūpinti automatine apsauga nuo perkaitimo. Galite drąsiai įjungti prietaisą į neįžemintą kištukinį lizdą. Mechaniniai termostatai yra atsparūs maksimaliai aukštai įtampai kilusiai dėl nesklandumų elektrinio maitinimo sistemoje. Termostato tikslumas yra  +/- 0.5°C.

 

Nesikaupia dulkės.

Žema šildytuvo paviršiaus ir X - formos šildymo elemento temperatūra neleidžia kaisti dulkėms susikaupusioms ant prietaiso, užtikrindama saugų ir tinkamą orą sergantiems astma, bei lengvai valomą paviršių.

 

BETA yra naujausias Ensto patalpų šildytuvas. BETA šildytuvų apsaugos klasė yra IP 21, todėl prietaisus galite įrengti 3-oje srityje. Tai reiškia, kad atstumas nuo vonios ar dušo  turi būti nemažesnis nei 0,6 m. Elektros lizdas į kurį įjungiamas kaitinimo prietaisas turi būti apsaugotas nominalios srovės, ne didesnės nei 30 mA, srovės nuotėkio rele - saugikliu (RCCB).

 

BETA E - su elektroniniu termostatu - tylus taupymas.

BETA E šildytuvų sudėtyje yra nepapratai tikslūs elektroniniai termostatai, dirbantys labai tyliai. Termostatas greitai reaguoja į temperatūros pokyčius, taupydamas energiją, didindamas jaukumą, bei užtikrindamas pastovią kambario temperatūrą (tikslumas yra +/- 0.2°C).

 

Fiksuotas 5ºC temperatūros kritimas.

Kai kambarys yra paliktas tuščias ilgesniam laikui, BETA E energijos taupymo režimas sumažina papildomas elektros išlaidas. Paprasčiausiai įmontuokite pastate, bet kurioje vietoje, įjungimo/išjungimo mygtuką arba laiko relę, ir įjunkite juo bet kurią patalpoje esančią fazine liniją į atitinkamą termostato kontaktą, kad aktyvuoti fiksuotą 5ºC temperatūros kritimą.

 

Fiksuotus konvencinius šildymo prietaisus galite įrengti 2-oje vonios kambario srityje (0...0,6m nuo vonios ar dušo), jei apsaugos klasė yra IP X4 ar aukštesnė. 3-oje srityje (daugiau nei 0,6 m nuo vonios ar dušo) minimalus apsaugos reikalavimai yra IP X1. Konvencinius šildymo prietaisus su elektros kištukais galite įrengti 3-oje srityje, tačiau elektros lizdas turi būti apsaugotas nominalios srovės, ne didesnės nei 30 mA, srovės nuotėkio rele - saugikliu (RCCB).

 

2 lentelė.         Ensto šildytuvų vonios kambariams naudojimas

 

 

Apsaugos klasė

Sritis 0

Sritis 1

Sritis 2*

Sritis 3**

Už 3** srities

BETA

IP 21

-

-

+

+

* - įrengiant pritvirtinti (prijungimas montažinėje dėžutėje)

**- galima jungti į elektros lizdą, jei jis apsaugotas nominalios srovės, ne didesnės nei 30 mA, srovės nuotėkio rele - saugikliu (RCCB).

Savireguliuojantys šildymo kabeliai

Savireguliuojantys šildymo kabeliai - tai naujos kartos gaminiai skirti naudoti ledo ir sniego tirpinimui stogų ar parkingų latakuose bei drenažuose, įlajų, vandentiekio ar nuotekų vamzdžių  apsaugai nuo užšalimo.

Savireguliuojantys Optiheat 15/30 kabeliai sukurti naudojant pažangią technologiją, juose kaitinimo elementas yra speciali puslaidininkių šerdis. Prijungus prie maitinimo, srovė teka per varžos elementą, kuris kaista. Kaistant elementui, kyla jo varža, mažėja srovės pratekėjimas, o tai žemina kaitimo temperatūrą. Tuo ir paaiškinamas savireguliavimo efektas. Šių kabelių pagrindinė ypatybė ir privalumas yra tas, kad jie keičia tiesinio metro galingumą, priklausomai nuo juos supančios temperatūros bei aplinkos (ledas, vanduo, oras). Dėl to, kad srovė teka lygiagrečiais laidais ir šildymo efektas pasireiškia bet kokioje kabelio vietoje, kabelį galima kirpti ar trumpinti bet kokio ilgio ir optimaliai jį panaudoti be atliekų ir praradimų. Taigi sumontavus šiuos kabelius ant vamzdžio ar jame, jie visa laiką dirbs optimaliu galingumu: įjungus šildymą prie užšalimo ribos, jie pradeda šildyti pilnu pajėgumu, o pasiekę saugia šildomam objektui temperatūrą, mažina savo galingumą, tuo pat žymiai sutaupydami elektros energijos sąnaudas vartotojams. Tokiomis savybėmis nepasižymi jokie pastovios varžos ir galingumo šildymo kabeliai.

Savireguliuojantys Optiheat 15/30 kabeliai yra nepamainomas pasirinkimas kalbant apie plastikinius vamzdžius ar lietaus nuvedimo lietvamzdžius, kadangi jie niekada neperkaitins ir nedeformuos šildomo vamzdžio, kadangi kabelio galia ant vamzdžio neviršiją 15W/m, o paviršiaus temperatūra nepakyla aukščiau 55ºC (taip dažnai nutinka panaudojus pastovaus galingumo šildymo kabelius).  

Sumontuoto stogo konstrukcijose Optiheat 15/30 kabelio galingumas jam esant sniege ar lediniame vandenyje siekia apie 30W/m. Tirpstant sniegui kabelio galingumas staigiai mažėja, kol aplink kabelį pasidaro sausa. Orui šylant, kabelio galingumas sumažėja iki minimalaus. Šis efektas pasireiškia ne per visą kabelio ilgį, o priklausomai kokioje terpėje yra kabelis. Kabelis veikiantis sniege ar lediniame vandenyje veiks 30W/m galingumu, o likusi dalis - minimaliu. Tai yra kabelis šildys tik ten, kur yra poreikis - taip taupoma elektros energija. Tai didelis privalumas.

Dar vienas savireguliuojančių kabelių privalumas - tai, kad jei visiškai nebijo būti susilietę tarpusavyje, gulėti liesdamiesi su termoizoliacija, vientiso ilgio kabelis gali būti skirtingose terpėse, b8ti klojamiems ar kirsti 5vairias pastato konstrukcija (kas yra griežtai draudžiama kalbant apie pastovaus galingumo kabelius). Taip pat šie kabeliai gali dirbti ilgą laiką neatjungiami, net ir vasaros metu pamiršus išjungti šildymą kabeliai dirbs minimaliu pajėgumu ir neperkais ar kitaip nesuges patys ar nesugadins šildomo vamzdžio. Pastovaus galingumo kabelius dėl kažkokių priežasčių neišjungus vasarą, jie labai dažnai perdega ar deformuoja šildomus objektus. 

 

Stogų apsauga

             UV spinduliams atsparus savireguliuojantis šildymo kabelis Optiheat 15/30 be kita ko skirtas lietaus vandens latakų ir lietvamzdžių apsaugai nuo užšalimo ir varveklių susidarymo. Šio šildymo kabelio pritaikymas yra labai nesudėtingas, kadangi jis gali būti bet kokio ilgio. Reikalingas šildymo kabelių kiekis lietvamzdžiuose skaičiuojamas priklausomai nuo horizontalių ir vertikalių lietvamzdžių ilgių. Nustatomos ir suskaičiuojamos galimos atskiros šildymo grandinės, nes ne visada galima visą lietvamzdžių sistemą pašildyti vieno ilgio kabeliu. Nuo to priklauso paskirstymo dėžučių ir jungiamųjų laidų kiekis. Lietvamzdyje šildymo kabelį rekomenduojama montuoti vienu ilgiu, prireikus kilpos forma. Jeigu lietvamzdžiai yra ilgi arba turi daug įvairių kampų, šildymo kabelis gali baigtis lietvamzdžio gale arba kanalizacijoje žemiau užšalimo lygio. Svarbu neviršyti maksimalaus leistino kabelio ilgio stogo konstrukcijose - 80m vienam maitinimo jungimui. 100-150 mm pločio latakams ir lietvamzdžiams reikalingas 30-60W/m. Tai pasiekiama vienų arba dviem Optiheat 15/30 šildymo kabeliais. Jeigu latakai yra platesni negu 150 mm, paprastai instaliuojama 200W/m². Nominalus  Optiheat 15/30 kabelio galingumas yra 15W metrui prie +10°C temperatūros. Kabeliui esant sniege arba lediniame vandenyje prie 0°C, kabelio galingumas tampa 30W kabelio metrui. Dažniausiai vienos arba dviejų kabelio vijų užtenka standartinėms lietaus nubėgimo sistemoms apsaugai nuo užšalimo.
                            

                             Vamzdžių apsauga                   

Vandentiekio vamzdžių apsaugai nuo užšalimo naudojami savireguliuojantys Optiheat šildymo kabeliai. Savireguliuojantis Optiheat 9 (9W/m) kabelis skirtas 16Ø - 32Ø vamzdžių apsaugai nuo užšalimo, kai izoliacijos sluoksnis 20 - 30mm. kevalas. Šitas kabelis gali būti sumontuotas geriamojo vandens vamzdžio viduje, nes jo fluoropolimero izoliacija nesąveikauja su vandeniu ir yra nekenksminga. Optiheat 15/30kabelis skirtas montuoti didesnio diametro vamzdžių išorėje arba viduje jei skysčiai tekantys tais vamzdžiais neskirti maistui.
                             Savireguliuojantys šildymo kabeliai gali būti montuojami tiek plastikinių, daugiasluoksnių, metalinių bei kitokios struktūros vamzdžių apaugai nuo užšalimo. Pačiose blogiausiose sąlygose testuoti kabeliai (uždaroje izoliuotoje erdvėje, kai neturėjo galimybės atiduoti savo šilumos šildomam objektui) neviršijo 84°C temperatūros. Realybėje tokių sąlygų nebūna ir kabelis neviršija 65°C. Bet kokiu atveju būtinai reikalinga termoizoliacija ant vamzdžio. Tik tai užtikriną patikimą vamzdžio apsauga nuo užšalimo, bei taupo energiją. Izoliacijos storis priklauso nuo vamzdžio diametro bei žemiausios galimos aplinkos temperatūros.

 

SVARBU: Kai savireguliuojantis kabelis įjungiamas šaltu metu, jis pradeda dirbti maksimaliu pajėgumu ir galimas energijos sunaudojimo šuolis, kol prasidės šildymo procesas. Tai turi būti numatyta parenkant automatinį išjungėją (C tipas). Jei galimas žmogaus prisilietimas prie šildymo kabelio, jis jungiamas per 30mA ar mažesnės srovės nuotėkio relę. 

 

Lauko aikštelių apsauga nuo apledėjimo

Lauko aikštelių apsaugai nuo apledėjimo patogiausia naudoti ULLA300 - šildymo kabelių kilimėlį pagamintą iš TASH serijos pastovaus galingumo šildymo kabelių. Jei tai labai maža aikštelė - gali būti panaudotas savireguliuojantis Optiheat 15/30 kabelis. Taip pat puikiai užsirekomendavo ir grindų šildymo kabeliai TASSU (informacija apie gaminius prie grindų šildymo).

ULLA300 kilimėliai bei TASH kabeliai gali būti montuojami ir smėlyje ir betone. Smėlio sluoksnis su kabeliu gali būti užklojamas asfaltu, trinkelėmis ar betonine danga. Apsauga nuo apledėjimo reikalinga transporto užvažiavimo rampose, pakrovimo rampose, parkinguose, viadukuose, šaligatviuose, ir t.t.

Dažniausiai 300W/m² yra pakankamas galingumas. Tai sugeba susitvarkyti su krentančiu 30 mm sniego per valandą. Jeigu snigimas netiesioginis, o su priedanga, reikalinga apie 200 - 250 W/m². Sunkaus transporto judėjimo ar sniego kaupimosi vietose rekomenduojamas 400 W/m² galia.

Naudojant lauko aikštelių apsaugą nuo apledėjimo reikalinga negalingesnė kaip 300 mA srovės nuotėkio relė.

     

Taigi - bendraukime, kurkime ir ieškokime kartu. Tik tai atneša sėkmę.

 

Pagarbiai,

GMF Trading kolektyvas 

 

 


Susisiekti su mumis





GMF trading
Adresas: Vilnius
Telefonas: +370 699 25156
El.paštas: prekyba@gamifa.lt 
Visos teisės saugomos (C) UAB "Gamifa"
Sprendimas: e-svetaines.lt