Apsauga nuo užšalimo OPTIHEAT, savireguliuojantys šildymo kabeliaiStogų apsauga

             UV spinduliams atsparus savireguliuojantis šildymo kabelis Optiheat 15/30 be kita ko skirtas lietaus vandens latakų ir lietvamzdžių apsaugai nuo užšalimo ir varveklių susidarymo. Šio šildymo kabelio pritaikymas yra labai nesudėtingas, kadangi jis gali būti bet kokio ilgio. Reikalingas šildymo kabelių kiekis lietvamzdžiuose skaičiuojamas priklausomai nuo horizontalių ir vertikalių lietvamzdžių ilgių. Nustatomos ir suskaičiuojamos galimos atskiros šildymo grandinės, nes ne visada galima visą lietvamzdžių sistemą pašildyti vieno ilgio kabeliu. Nuo to priklauso paskirstymo dėžučių ir jungiamųjų laidų kiekis. Lietvamzdyje šildymo kabelį rekomenduojama montuoti vienu ilgiu, prireikus kilpos forma. Jeigu lietvamzdžiai yra ilgi arba turi daug įvairių kampų, šildymo kabelis gali baigtis lietvamzdžio gale arba kanalizacijoje žemiau užšalimo lygio. Svarbu neviršyti maksimalaus leistino kabelio ilgio stogo konstrukcijose - 80m vienam maitinimo jungimui. 100-150 mm pločio latakams ir lietvamzdžiams reikalingas 30-60W/m. Tai pasiekiama vienų arba dviem Optiheat 15/30 šildymo kabeliais. Jeigu latakai yra platesni negu 150 mm, paprastai instaliuojama 200W/m². Nominalus  Optiheat 15/30 kabelio galingumas yra 15W metrui prie +10°C temperatūros. Kabeliui esant sniege arba lediniame vandenyje prie 0°C, kabelio galingumas tampa 30W kabelio metrui. Dažniausiai vienos arba dviejų kabelio vijų užtenka standartinėms lietaus nubėgimo sistemoms apsaugai nuo užšalimo.
                            

                             Vamzdžių apsauga                   

Vandentiekio vamzdžių apsaugai nuo užšalimo naudojami savireguliuojantys Optiheat šildymo kabeliai. Savireguliuojantis Optiheat 9 (9W/m) kabelis skirtas 16Ø - 32Ø vamzdžių apsaugai nuo užšalimo, kai izoliacijos sluoksnis 20 - 30mm. kevalas. Šitas kabelis gali būti sumontuotas geriamojo vandens vamzdžio viduje, nes jo fluoropolimero izoliacija nesąveikauja su vandeniu ir yra nekenksminga. Optiheat 15/30kabelis skirtas montuoti didesnio diametro vamzdžių išorėje arba viduje jei skysčiai tekantys tais vamzdžiais neskirti maistui.
                             Savireguliuojantys šildymo kabeliai gali būti montuojami tiek plastikinių, daugiasluoksnių, metalinių bei kitokios struktūros vamzdžių apaugai nuo užšalimo. Pačiose blogiausiose sąlygose testuoti kabeliai (uždaroje izoliuotoje erdvėje, kai neturėjo galimybės atiduoti savo šilumos šildomam objektui) neviršijo 84°C temperatūros. Realybėje tokių sąlygų nebūna ir kabelis neviršija 65°C. Bet kokiu atveju būtinai reikalinga termoizoliacija ant vamzdžio. Tik tai užtikriną patikimą vamzdžio apsauga nuo užšalimo, bei taupo energiją. Izoliacijos storis priklauso nuo vamzdžio diametro bei žemiausios galimos aplinkos temperatūros.


SVARBU: Kai savireguliuojantis kabelis įjungiamas šaltu metu, jis pradeda dirbti maksimaliu pajėgumu ir galimas energijos sunaudojimo šuolis, kol prasidės šildymo procesas. Tai turi būti numatyta parenkant automatinį išjungėją (C tipas). Jei galimas žmogaus prisilietimas prie šildymo kabelio, jis jungiamas per 30mA ar mažesnės srovės nuotėkio relę. 

 

Lauko aikštelių apsauga nuo apledėjimo

Lauko aikštelių apsaugai nuo apledėjimo patogiausia naudoti ULLA300 - šildymo kabelių kilimėlį pagamintą iš TASH serijos pastovaus galingumo šildymo kabelių. Jei tai labai maža aikštelė - gali būti panaudotas savireguliuojantis Optiheat 15/30 kabelis. Taip pat puikiai užsirekomendavo ir grindų šildymo kabeliai TASSU (informacija apie gaminius prie grindų šildymo).

ULLA300 kilimėliai bei TASH kabeliai gali būti montuojami ir smėlyje ir betone. Smėlio sluoksnis su kabeliu gali būti užklojamas asfaltu, trinkelėmis ar betonine danga. Apsauga nuo apledėjimo reikalinga transporto užvažiavimo rampose, pakrovimo rampose, parkinguose, viadukuose, šaligatviuose, ir t.t.

Dažniausiai 300W/m² yra pakankamas galingumas. Tai sugeba susitvarkyti su krentančiu 30 mm sniego per valandą. Jeigu snigimas netiesioginis, o su priedanga, reikalinga apie 200 - 250 W/m². Sunkaus transporto judėjimo ar sniego kaupimosi vietose rekomenduojamas 400 W/m² galia.

Naudojant lauko aikštelių apsaugą nuo apledėjimo reikalinga negalingesnė kaip 300 mA srovės nuotėkio relė.

 

Susisiekti su mumis

GMF trading
Adresas: Vilnius
Telefonas: +370 699 25156
El.paštas: prekyba@gamifa.lt 
Visos teisės saugomos (C) UAB "Gamifa"
Sprendimas: e-svetaines.lt